НАРКОМ
  • Главная
  • Головне
  • Битва всюдиходів : український олігарх вкрав ідею у винахідників?
Головне Економіка Київська область Північ Події

Битва всюдиходів : український олігарх вкрав ідею у винахідників?

Компанії не можуть поділити винахід, і в справу втрутилася поліція.

Снігоболотохід THOR, представлений в нинішньої весни на 3-му Фестивалі Нових Автомобілів New Cars Fest 2018 “ентузіастами з Дніпра”, схоже, не більше ніж копія запатентованого всюдихода. В усякому разі, саме це хоче довести кіпрська компанія “Енсенор Ентерпрайз Лімітед”, представники якої заявили в поліцію про те, що український всюдихід – це їх розробка.

Як з’ясував НАРКОМ, у компанії-заявника є папери, що підтверджують, що вона – власник виняткових прав на промисловий зразок запатентованого всюдихода. Представлена дніпрянами модель “Тор” – точна копія цього транспортного засобу.

Між тим, відомо, що права на використання інтелектуальної власності “Енсенор Ентерпрайз Лімітед” передала у рамках підписаного договору українській компанії “Квадро Інтернешнл”. Беніфіциаром цієї української компанії є відомий олігарх Володимир Школьник, що заробив капітал на будівництві бізнес-центрів і здачі офісів в оренду. На сьогодні його активи оцінюється в 46 000 000 доларів США.

Компанія Школьника робить всюдихід Sherp Pro, який дійсно точнісінько схожий з “Тором”. Всюдихід виробництва “Квадро Інтернешнл” вже поступив на озброєння Держслужби з надзвичайних ситуацій.

За даними ж відкритих джерел, проектування “Шепра” завершилося ще в 2015 році в Росії. Саме там до цього дня і роблять цей всюдихід – на заводі в Санкт-Петербурзі. За тією ж ліцензією грізного гіганта збирають і в Києві. Так що кіпріоти – це, швидше, “замасковані” росіяни. Всюдихід “Тор” уперше засвітився в 2016 році – його випробовували на берегах Дніпра зосереджені ентузіасти. Ні про які кіпрські компанії і олігархів у той час не було чутно.

Поліція розслідує кримінальне провадження, відкрите по статті “Порушення прав на винахід”.

Похожие записи

Розумово відсталий семикласник потрапив в полон до бойовиків “ДНР”

Борис Величко

На Херсонщині водхоз хоче купити тонований спортивний джип з усіма “наворотами”

Борис Величко

Вінницькі програмісти викрали у клієнтів “Ощадбанку” 250 тисяч гривень

Борис Величко

У замкнутій квартирі виявлені трупи убитої матері і її сина

Борис Величко

У Олександрії чиновники розголосили конфіденційну інформацію про дитину

Борис Величко

Пішов у банк і не повернувся: в Смілі пропав без вісті громадянин Польщі

Борис Величко